Jump to content

Въпрос

Guest

Recommended Posts

Забелязвам на всяка една кандидатура как част от колектива на cs1 поставят отрицателни отговори върху кандидатури на основание, че дадените потребители нямат "доклади".  Въпросът ми е: До каква степен тази "квалификация" определя развоят на дадена кандидатура и наистина ли заради това биваш отрязан, независимо каква репутация си изградил, колко опит  и изиграни минути имаш зад гърба и прочие? 

В годините ми на развитие и работата при "големите" - знам, че тази практика е по желание, но подпомагаща, а не задължителна. От една страна разбирам нещата, че няма как админите да са нон стоп и да следят нещата и е хубаво да се допринася за качеството на сървърите чрез доброволни оплаквания и сигнали за хакери, но самото вродено, че това е задължение на всеки един кандидатстващ - не го осмислям. И едно изказване - "рекламни никове и обидни никове", ами реално погледнато ако тръгна да докладвам за такива примери - аз трябва да пускам оплаквания през половин час, което ще отчете някакво желание в мен, но няма да се отчете дейност в/у развоят на нещата, защото самото пускане на оплакване на такъв тип в повечето случаи ще отнеме време и ще има случаи в, които няма да има отношение на взимане на страна или налагане на наказания, защото това е масова практика и сме свидетели, че дори in-game при "gag", това не винаги е решение и тук започва едно "repeat", което е неопределено, а и аз лично от опита не смятам, че това е работа на един обикновен играч, но всеки си има виждане. Нямам за цел да обеснявам колко опит имам, а каква гледна точка имам, която ми поражда въпроси на, които бих се радвал на точни отговори като целият по-горен пример го давам като по-ясен въпрос и евентуално за по-качествен отговор, а не, че искам да изкритикувам дадена дейност или мислене. 
Благодаря! 

Някои от кандидатите са били одобрявани и БЕЗ доклади. Това са кандидатури на такива хора, към които някои от нас (тези които взимат решения) имаме преки наблюдения спрямо тях. Тази мярка с докладите е създадена за да се види от нас този човек който е пуснал доклада дали наистина го "бива" след като е убеден в дадения играч, че е реален хакер-нарушител или там квото си мисли че е. Докладите не са основа на която градим 100%тово мнение, но те пък могат да издигнат или да свалят една кандидатура на човек. Просто шанс. Когато се подаде доклад, доклад написан както трябва за реален хакер от един кандидат който е с опит, стаж, практика.. то тогава е лесно за всички. А когато доклада бъде подаден НЕ както е описано и изискваме в образците, и в доклада няма място за притеснение т.е. фалшив, то в случая няма и да допринесе нищо за никой. Единственото нещо което ще се види в един такъв фалшив доклад е желанието и мотивацията на този който е подал доклада. На първо четене вероятно кандидатурите на такива хора които подават фалшиви доклади ще бъдат отхвърляни, но с течение на времето може пък същите да си изградят преценките, уменията и да им се даде втори шанс. Точките и критериите които сме определили и написали в образците и правилата на веригата, помагат на всички ни да имаме общ поглед над кандидата.

т.е. дали е заинтересован истински към това да стане част от екипа на cs1, или просто ей така да се пробва за спорта и лежерно се отнася към нещата в стил "ако мине номера". Колкото повече критерии са зададени в кандидатурите, толкова повече заетост и отговорност ще има кандидата, и толкова по-лесно ще е за нас да вземем адекватно крайно решение. А дали крайните взети решения от нас са били верни или грешни... то с времето всичко излиза на яве. Ако се поразровиш малко по-задълбочено в раздела с кандидатурите, сигурен съм, че ще откриеш достатъчно отговори на въпросите си.

Поздрави.

• Харесвам 1

Ако мога да добавя и аз нещо.Забелязал съм, че тук нещата с кандидатурите са следните: 

За администратори не се избират хора със доклади, часове, опит, дори най-малко - желание , а човек на човека.Тоест "тоя е мой човек" , "тоя ми е братовчед" , "с тоя сме пили кафе 2 пъти, много е точен"  и някакви близки или приятели на Собственика и Администраторите.Разгледах доста голяма част от кандидатурите и попаднах на някои, чиито автори са 25 , 30 годишни чички + и не са чували за amxmodmenu, нито имат какъвто и да е опит в тази сфера изобщо, да не говорим за прочутите доклади, т.е. има написано едно име и години и биват моментално одобрени.Много голяма част са без отговор и мнения от други членове на екипа - направо одобрени от Администратор.Други пък със 3 ДА-та от неизвестни на никого хора, без грам активност във форум и сървъри.Може и да съм останал с грешно впечатление, но дори един от Админите в AWP индия, потвърди моите подозрения, като ми обясни, че 60 % от админите са приятели и познати със собственика и със останалите.Както казах, може би не е така.Но не приемам за правилно, да пусна кандидатура със старание и 3-4 човека, единият от екипа дори, да пишат реално, че ме познават като играч, админ и прочие и още 3-4 хейтърски наредби и всичко да приключи.Което ме навежда на въпрос - защо се позволява на всеки да пише в кандидатурите, чисто любопитсво? Принципно навсякъде само членово на екипа , а и в много вериги само администратори за дадения сървър могат да дават мнение, тъй като се гарантира, че със присъствието си в сървъра, са опознали дадения човек, като държание и т.н. Иначе веригата няма грешка, повечето неща ми харесват, има и готини хора, но точно тези неща с кандидатурите и админите са голям минус, мое мнение разбира се.Давам прост пример с последните ми 2 влизания във дъст2 - 1вият път имаше 1 wall и 2 админа при 16 човека, разбира се, никой не разбра нищо.Вторият път като влязах да разцъкам, имаше към 20тина човека, 2 wall hack-a  и един No-recoil скрипт със 3 админа, единия беше момиче, единия дори беше spec, но отново никаква реакция, дори им написах 34 пъти в админ чата ама кой да види.Нямаше смисъл да пускам тема - пак ще изляза виновния. Затова Hell, ако можеш да ми дадеш нормален отговор на написанато от мен, ще съм ти Благодарен, а и го очаквам понеже не си заядлив и изглеждаш пич.Поздрави :)

Edited by `P1

`P1, съгласен съм с теб и подкрепям в кандидатурите да гласуват само хора от екипа и виповете. За другото, което спомена, че влизаш и има админи, а вътре има и хакери, просто направи демо за да подкрепиш думите си и ако наистина има хакове съответно да се предупредят админите... така просто думите нямат тежест без доказателства! Поздрави 

• Upvote 1

преди 1 час, `P1 said:

Ако мога да добавя и аз нещо.Забелязал съм, че тук нещата с кандидатурите са следните: 

За администратори не се избират хора със доклади, часове, опит, дори най-малко - желание , а човек на човека.Тоест "тоя е мой човек" , "тоя ми е братовчед" , "с тоя сме пили кафе 2 пъти, много е точен"  и някакви близки или приятели на Собственика и Администраторите.Разгледах доста голяма част от кандидатурите и попаднах на някои, чиито автори са 25 , 30 годишни чички + и не са чували за amxmodmenu, нито имат какъвто и да е опит в тази сфера изобщо, да не говорим за прочутите доклади, т.е. има написано едно име и години и биват моментално одобрени.Много голяма част са без отговор и мнения от други членове на екипа - направо одобрени от Администратор.Други пък със 3 ДА-та от неизвестни на никого хора, без грам активност във форум и сървъри.Може и да съм останал с грешно впечатление, но дори един от Админите в AWP индия, потвърди моите подозрения, като ми обясни, че 60 % от админите са приятели и познати със собственика и със останалите.Както казах, може би не е така.Но не приемам за правилно, да пусна кандидатура със старание и 3-4 човека, единият от екипа дори, да пишат реално, че ме познават като играч, админ и прочие и още 3-4 хейтърски наредби и всичко да приключи.Което ме навежда на въпрос - защо се позволява на всеки да пише в кандидатурите, чисто любопитсво? Принципно навсякъде само членово на екипа , а и в много вериги само администратори за дадения сървър могат да дават мнение, тъй като се гарантира, че със присъствието си в сървъра, са опознали дадения човек, като държание и т.н. Иначе веригата няма грешка, повечето неща ми харесват, има и готини хора, но точно тези неща с кандидатурите и админите са голям минус, мое мнение разбира се.Давам прост пример с последните ми 2 влизания във дъст2 - 1вият път имаше 1 wall и 2 админа при 16 човека, разбира се, никой не разбра нищо.Вторият път като влязах да разцъкам, имаше към 20тина човека, 2 wall hack-a  и един No-recoil скрипт със 3 админа, единия беше момиче, единия дори беше spec, но отново никаква реакция, дори им написах 34 пъти в админ чата ама кой да види.Нямаше смисъл да пускам тема - пак ще изляза виновния. Затова Hell, ако можеш да ми дадеш нормален отговор на написанато от мен, ще съм ти Благодарен, а и го очаквам понеже не си заядлив и изглеждаш пич.Поздрави :)

Кажи кои са били тия с wall и no recoil, че ме заинтригува, много ме заинтригува.

• Харесвам 1
  • Благодаря 1

Благодаря, Hell за отговора! 

Винаги е имало шуробаджанащина навсякъде, но не мисля, че това пречи на останалите кандидати да станат част от екипа или поне аз така мисля, защото от веригите на които съм бил беше така, но това нямаше значение, защото пък колкото по-голям екип - толкова по-забавно. Съгласен съм, че изискванията са обективни и максимално улесняващи избора. Мисля, че по-старите знаем преди как се ставаше админ и колко много се изискваше от нас - нещо, което сега го няма и прави нещата по-лесни. Но мен лично ми направи впечатление на отговорите на част от екипа, които поставят отрицателни заради това. Запознат съм иначе с правилата за кандидатстване и там пише, че е един вид огромен бонус, но не е задължително, но самият факт, че определени хора поставят отрицателни вотове, то се създава една илюзия, че това е нещо задължително и ти трябва да имаш това нещо.  И това беше основната причина да попитам.

Първоначално си помислих, че ще отнеса доста критики и наистина се радвам на обективния отговор, за което още един път благодаря! 

Edited by Guest

преди 6 часа, MARIQNKO said:

`P1, съгласен съм с теб и подкрепям в кандидатурите да гласуват само хора от екипа и виповете. За другото, което спомена, че влизаш и има админи, а вътре има и хакери, просто направи демо за да подкрепиш думите си и ако наистина има хакове съответно да се предупредят админите... така просто думите нямат тежест без доказателства! Поздрави 

Принципно само Администратори, Модератори и Сървър Админи в съответния сървър трябва да имат право да гласуват, а дефакто, нищо общо.Всеки със профил в сайта може да даде глас, не че според мене неадекватните и неаргументирани мнения трябва да се считат на глас, но както и да е.Пък за тази случка, мога да ти кажа, че не съм седнал ей току-така да пиша празни приказки.Не целя да злепоставя никого, ако целях - да го бях направил, защото неведнъж съм имал този случай в сървърите на веригата.Просто пак ще има оправдания - ядох, гледах филм през това време и там каквото още и накрая щях да получа критика от Zangieff , нали като съм толкова компетентен да бях направил доклад.Няма проблем, тръгнах да правя доклади и само като видях, че първият никой ама никой не си направи труда да погледне, а пича играеше със wall на on/off системно, рязко ми се уби желанието.Няма смисъл да се трудя, като не се оценя нищо.Но по важен е първият ми въпрос от темата. :)

преди 4 часа, Darkorbit_1994 said:

Благодаря, Hell за отговора! 

Винаги е имало шуробаджанащина навсякъде, но не мисля, че това пречи на останалите кандидати да станат част от екипа или поне аз така мисля, защото от веригите на които съм бил беше така, но това нямаше значение, защото пък колкото по-голям екип - толкова по-забавно. Съгласен съм, че изискванията са обективни и максимално улесняващи избора. Мисля, че по-старите знаем преди как се ставаше админ и колко много се изискваше от нас - нещо, което сега го няма и прави нещата по-лесни. Но мен лично ми направи впечатление на отговорите на част от екипа, които поставят отрицателни заради това. Запознат съм иначе с правилата за кандидатстване и там пише, че е един вид огромен бонус, но не е задължително, но самият факт, че определени хора поставят отрицателни вотове, то се създава една илюзия, че това е нещо задължително и ти трябва да имаш това нещо.  И това беше основната причина да попитам.

Първоначално си помислих, че ще отнеса доста критики и наистина се радвам на обективния отговор, за което още един път благодаря! 

Съгласен съм напълно.Според мен единственият минус на веригата е, че страда от компетентни админи и начина по който се одобряват кандидатурите и само кандидати, както казах по-горе.Не целя да обидя никого нали, има си доста хора, които си вършат работата добре и са доста редовни и са пичове ама има и такива, които не знам изобщо за какво имат права.Аз чакам, Hell да ми обясни горната ми теза за кандидатурите.За такава сериозна верига, със такъв капацитет Екипа, трябва да е безупречен, за да бъде всичко наред.А не хора без никаква компетентност да получават права, половината да не си вършат работата и прочие.Момичетата им е по-трудно да си сложат сутрин грима, отколкото да получат права, но няма проблем.Аз просто за мен, не е нормално, току - така да се отхвърлят хора, най-простият пример със мен - 5 ДА! от хора, които реално ме познават от доста време и дават аргумент и 2 не , едното беше от момиче, което просто ме мрази от предишна верига, другото беше от човек, който просто не давал ЗА! , никога.И дори Hell, ми я одобри, а накрая какво - един Х. Според мен това е несериозно, но не съм аз човека, който трябва да раздава правосъдие.

Ааа ясно ми стана след като спомена за твоя кандидатура и цъкнах да видя .. ти си човека "мога и зная всичко" . Като цяло мразя хора които само се хвалят и не показват нищо реално от среща с което да докажат думите си и на края остава само един дим в очите без нищо реално да стои на среща.

Шуробаджанащини няма, няма и да има. Изобщо грам не ме интересува кой на кой е брат, вуйчо, любовница/любовник и т.н. Всеки сгафил е получил наказание, без значение какъв ранк носи. Всички тук са потребители без значение кой какъв цвят носи и като потребители всеки се гледа по един и същ начин.
Всяка кандидатура се гледа по индивидуален начин. Ако съм те видял да правиш нещо което не трябва, то ако ще 50 човека да те подкрепят в кандидатурата ти, то ти пак ще си отхвърлен. Не се гледа само дали човека има "голямо" желание ами има доста други критерии. Мога да изброя много хора тук които имат много желание, но просто не стават, каквото и да правят просто НЕ стават. 
Да, има много хора които са одобрени без да имат какъвто и да било опит, но това е било защото сме видели нещо друго. Предпочитам да отделя 1 седмица плътно, да обяснявам команда по команда коя за какво е и как се ползва и да знам, че човека се е научил от колкото да дам права на някой "АЗ ЗНАМ ВСИЧКО" и да се осере още първите дни от админството си.
И на думи като твоите, че имало хакове, абсолютно никой няма да ти обърне внимание.. както казах по-горе, празни приказки без доказателства за мен са просто дим в очите който изчезва без да остави никаква следа. Работя само и единствено с доказателства, може да си видял някой админ, модератор или какъвто и да е да псува и да ми го кажеш, аз пръста няма да си мръдна даже. Но ако ми покажеш доказателство, веднага човека се маха от тук независимо от ранга на който стои. Така че тезите ти не са много логични ...приятелствата са навън в реалния живот, тук е виртуална среда за която ние отговаряме, следователно не може да взимаме ничия страна и трябва да гледаме всичко обективно такова каквото е без да накланяме везните в нечия полза.

п.с. За нас всички са равни, било то играч или админ. Всеки има право да изкаже мнението си, било то лошо или добро или напълно безсмислено и глупаво.

• Харесвам 3
  • Благодаря 2
  • Объркан 1
  • Upvote 1

Сигурен съм, че самите собственици на този проект също си задават определени въпроси, които не само нас ни вълнуват, но не винаги може да се вземе решение и да се даде точна преценка прибързано на нещо без да е стигнато до консенсус от целият екип, понеже този проект претендира за една издигаща се верига с добър капацитет и винаги едно от най-важните неща е това екипът да са единни и да се взима най-доброто решение както за тях така и за нас.  

Аз лично смятам, че е много по-добре да се направи един админ, които е ентусиаст и видимо има желание за развитие и подпомагане на веригата, отколкото някой опитен, който няма да има възможностите и времето на по-младото поколение, но претендира, че е нещо над останалите, защото вече навлизаме в едни времена, в които трябва да има и баланс, а от личен опит знам - дадена верига не стига далеч изградена само от стари кучета, винаги си трябват млади - и в спорта е така.. 

преди 19 часа, `P1 said:

За администратори не се избират хора със доклади, часове, опит, дори най-малко - желание , а човек на човека.Тоест "тоя е мой човек" , "тоя ми е братовчед" , "с тоя сме пили кафе 2 пъти, много е точен"  и някакви близки или приятели на Собственика и Администраторите.Разгледах доста голяма част от кандидатурите и попаднах на някои, чиито автори са 25 , 30 годишни чички + и не са чували за amxmodmenu, нито имат какъвто и да е опит в тази сфера изобщо, да не говорим за прочутите доклади, т.е. има написано едно име и години и биват моментално одобрени.Много голяма част са без отговор и мнения от други членове на екипа - направо одобрени от Администратор.Други пък със 3 ДА-та от неизвестни на никого хора, без грам активност във форум и сървъри.

Когато си писал тоя пост, или не си прочел моя отговор по-горе, или си го чел без да вникнеш много-много в него.

И сега изниква въпроса, аз ли съм труден за разбиране когато ви пиша нещо, или на вас ви е трудно да приемете написаното? Знае ли човек....

В отговора който съм дал в поста на Darkorbit_1994 има един момент в който съм написал нещо за "втори шанс и преки наблюдения над даден потребител-кандидат админ".

А, какво значат думите "втори шанс и преки наблюдения" за теб... няма как да знам, но явно имаме някво разминаване, и нямам намерения да обяснявам. 

Ще ти нахвърлям в цифри как са нещата за момента във веригата cs1.

Одобрени кандидатури = 159

Хора в момента с права в cs1 = 50 

Отхвърлени кандидатури = 222

Кандидатури без решение = 1

Нима излиза, че ние общо 5те човека които имаме права за одобрения сме си разделили по около 30 и сме одобрили тези 159 човека на базата на приятелството, кафета, някви точни, роднини... и сме пренебрегнали правилата на веригата ?! ОК... от тези 159 "наши хора" защо ли останаха с права само 50 от тях ? Скарахме се? Не сме приятели вече, роднини, спряхме кафета да пием... ? :)

Ами то ако така я караме защо ли сме пропуснали жена ми Hell's Girl да е без права или някви привилегии ?! И още една справка ще ти поднеса за да се знае, че който се дъни си носи и последствията. 

Справка: 9ZgsHt0.png тази оградената е отново жена ми. Лично аз съм я баннал заради втори акаунт във форума !!! Така че сами си вадете изводи. Има изградени правила, и не се ли спазват независимо кой на кого е човек, всичко ще е мор. 

преди 19 часа, MARIQNKO said:

`P1, съгласен съм с теб и подкрепям в кандидатурите да гласуват само хора от екипа и виповете.

НЕ, не се приема !!!

преди 12 часа, `P1 said:

Принципно само Администратори, Модератори и Сървър Админи в съответния сървър трябва да имат право да гласуват, а дефакто, нищо общо.Всеки със профил в сайта може да даде глас, не че според мене неадекватните и неаргументирани мнения трябва да се считат на глас,

Стремежа на веригата cs1 е да избяга от руслото на останалите вериги. Това, че на други места е прието да имат право на глас само определени хора не значи, че и тук трябва да е така. Всеки обоснован и адекватен глас е добре дошъл в постовете, независимо от ранга на потребителя. Имало е случаи при написани постове от никому неизвестни потребители да са успели да дадат яснота за определено нещо. Било то кандидатура или друга тема. Имало е и случаи чрез подадено доказателство от пак такива никому неизвестни потребители, кандидатура за админ да е преминавала от един в друг развой. Ето ви една причина заради която гласовете на всички са позволени. 

Обобщение:

Няма как да знаете изцяло всички защо, кога, и как се случват някои неща, които касаят само и единствено нас.

Може в очите ви да се вижда, че едва ли не има нещо нередно извършено под носът ви, че нещо не се прави, и не му се обръща внимание, но приемете, че просто няма как някои работи като: Личните ни съобщения във форума и нещата които получаваме там от потребители, доклади, на ЛС, проблеми от потребители на ЛС, разни други във ФБ, обсъждания в чат само за екипа на ФБ, екип Скайп... и други да са на показ. Това са все неща които не ви влизат в работата. Не ви остава нищо друго освен да ни имате доверие, да знаете, че почти винаги се работи по нещо... а дали изработеното от нас е скрито или показно, добро, лошо, правилно или не правилно... само времето показва. Просто ни имайте доверие щото сме пък и 25-30 + годишни чички които играем играта от 2001г. :126fs4343671:

Поздрави.

• Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...